Projekt wizytówki

Wygląd wizytówki stanowi ważny element identyfikacji wizualnej Twojej osoby lub firmy. Jaki zatem powinien być dobry projekt wizytówki?

Wizytówka musi być przede wszystkim czytelna. Osoba która ją otrzyma powinna od razu wiedzieć kogo reprezentuje i jak się z tą osobą skontaktować. Dopisywanie wielu numerów telefonów, komunikatorów internetowych, numerów NIP czy REGON może spowodować przeładowanie wizytówki. Tak samo jest gdy na wizytówce pojawia się motyw graficzny pełniący rolę tła. Jeśli zleje się on z tekstem sprawi, że trudno będzie cokolwiek odczytać.

Oszczędność elementów oraz ich dopasowanie podkreśla klasę i prestiż firmy. Unikaj przeładowania grafiką. Postaraj się aby była ona stonowana i pasowała pod względem kolorystyki do tekstu. Unikaj stosowania dużej ilości czcionek na jednej wizytówce. Wybieraj odpowiednie czcionki w zależności od specyfiki projektu. Postaraj się aby wizytówka była spójna graficznie z pozostałymi elementami, takimi jak logo firmy, papeteria, czy strona www. Dobierz dwa lub trzy kolory które będą użyte w projekcie (najlepiej w kolorystyce Pantone) i za każdym razem podawaj je w drukarni zlecając dodrukowanie wizytówek.

Oczywiście projekt wizytówki powinien być także oryginalny – wyróżni to naszą wizytówkę spośród wielu innych i zapewni pozytywny odbiór firmy. Wysokiej klasy druk oraz dobra jakość użytych materiałów dopełniają całości.

Profesjonalny projekt wizytówki przyczyni się do Twojego sukcesu. Zachęci do przeczytania informacji zawartej na wizytówce a w konsekwencji do odpowiedniej reakcji, czyli zawarcia potencjalnego kontaktu biznesowego lub choćby zapamiętania Twojej osoby lub firmy.

Ze względu na przeznaczenie, wizytówki można podzielić na:

Służbowa

Wizytówka służbowa powinna zawierać logo firmy, imię i nazwisko właściciela i jego stanowisko, dane do kontaktu (np. adres pocztowy, adres e-mailowy, telefon, fax), rodzaj działalności firmy (czasem z odniesieniem do strony internetowej). Czasem dodatkowe treści typu: pełna nazwa firmy (dla prawidłowego wypisywania faktur), konto bankowe, mapa dojazdowa, zdjęcie (np. właściciela wizytówki lub produktu).

Osobista

Na wizytówce osobistej zamieszczamy imię i nazwisko właściciela, czasem jego tytuł naukowy lub stopień oficerski, mogą też być informacje dodatkowe do kontaktu i adres klubu, do którego należy właściciel.

Rodzinna

Wizytówka rodzinna najczęściej zawiera jedynie imię i nazwisko. Jest dołączana przy wysyłkach prezentu a czasem przy zapoznawaniu się. Można na niej też zamieścić adres zamieszkania jeśli właśnie się przeprowadziliśmy i chcemy w ten sposób przekazać rodzinie i znajomym nasz nowy adres zamieszkania.

Kombinowana

Wizytówka kombinowana może zawierać elementy wizytówki osobistej i służbowej.

Comments are closed.